HomeMapa stránekRychlé šípy › Srovnání jednotlivých verzí prvního příběhu

Černí jezdci neumějí prohrávat

›› Jednotlivá okénka příběhu pro listování: nadpis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Třetí okénko: Předválečnou – trochu nejasnou verzi – vylepšují poválečné bubliny. Jarka Metelka se Mirka Dušína ptá: „Ty chceš opravdu přihlášku Černých jezdců přijmout?“ Mirek logicky odpovídá: „Nedá se nic dělat! Napsali jsme, že přijímáme přihlášku od kohokoliv!“ Sem by pak také pasovala Jarkova předválečná slova: „Dobrá, Černí jezdci poběží. Beztak nevyhrají.“ Posun mezi předválečnou a poválečnou verzí od partnerské diskuze mezi Jarkou a Mirkem ke zdůrazňování Mirkova vůdcovství je dobře patrný.

Původní příběh Rychlých šípů První překreslený příběh Rychlých šípů Druhý překreslený příběh Rychlých šípů

Vývoj kresleného příběhu a vznik klubu Rychlé šípy

Tato obrazová komparativní analýza, která dokumentuje překreslování několika prvních dobrodružství Rychlých šípů Jaroslava Foglara, slouží pro čistě badatelské a vzdělávací potřeby ve smyslu § 31 autorského zákona č. 121/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Autorem scénáře a textů je ve všech čtyřech, respektive 16 příbězích redaktor Jaroslav Foglar. Autorem většiny kreseb je JUDr. Jan Fischer (u některých příběhů uváděn jako Fišer).

První příběh Rychlých šípů Druhý příběh Rychlých šípů Čtvrtý příběh Rychlých šípů Pátý příběh Rychlých šípů

Další pozoruhodné a jinde nepublikované informace o pozadí vzniku klubu Rychlé šípy a o jejich výpravách do tajemných Stínadel najdete v knize Mýtus zvaný Stínadla.


›› Zpět na začátek stránky

›› Zpět na centrální komentář o překreslování prvních příběhů klubu Rychlé šípy