HomeMapa stránekRychlé šípy › Srovnání jednotlivých verzí prvního příběhu

Černí jezdci dychtí po vlajce / Klub „Rychlých šípů“ založen

›› Jednotlivá okénka příběhu pro listování: nadpis 1 2 3 4 5 6 7 8

Čtvrté okénko: Rychlé šípy se ocitají ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Černí jezdci je zahnali do dvora, kde byl až donedávna průchod. Nyní je však zavřený; vrata jsou zamčená. „Průchod je zrušen! Zapomněl jsem na to!, říká Jindra Hojer (v poválečné verzi Jarka Metelka). „Jsme v pasti!,“ konstatuje Mirek Dušín... „Už je máme,“ zvolá jeden z Černých jezdců, kdy vidí, že Rychlé šípy nemohou dál. Celou scénu však z okna v prvním patře domu pozoruje jakýsi hoch a umiňuje si: „Musím jim pomoci!“

Původní příběh Rychlých šípů První překreslený příběh Rychlých šípů Druhý překreslený příběh Rychlých šípů

Vývoj kresleného příběhu a vznik klubu Rychlé šípy

Tato obrazová komparativní analýza, která dokumentuje překreslování několika prvních dobrodružství Rychlých šípů Jaroslava Foglara, slouží pro čistě badatelské a vzdělávací potřeby ve smyslu § 31 autorského zákona č. 121/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Autorem scénáře a textů je ve všech čtyřech, respektive 16 příbězích redaktor Jaroslav Foglar. Autorem většiny kreseb je JUDr. Jan Fischer (u některých příběhů uváděn jako Fišer).

První příběh Rychlých šípů Druhý příběh Rychlých šípů Čtvrtý příběh Rychlých šípů Pátý příběh Rychlých šípů

Další pozoruhodné a jinde nepublikované informace o pozadí vzniku klubu Rychlé šípy a o jejich výpravách do tajemných Stínadel najdete v knize Mýtus zvaný Stínadla.


›› Zpět na začátek stránky

›› Zpět na centrální komentář o překreslování prvních příběhů klubu Rychlé šípy