HomeMapa stránekRychlé šípy › Srovnání jednotlivých verzí prvního příběhu

Černí jezdci dychtí po vlajce / Klub „Rychlých šípů“ založen

›› Jednotlivá okénka příběhu pro listování: nadpis 1 2 3 4 5 6 7 8

Osmé okénko: Dvojice chlapců čerstvě přijatých mezi Rychlé šípy nabízí své možnosti. Červenáček ukazuje na boudu uvnitř dvora a říká: „Tady bychom mohli mít klubovnu – v té boudě nic není!“ Mirek se z této nabídky raduje. Vždyť po něčem podobném, ale těžko dosažitelném, už dříve toužili: „To je báječné! Jako pro nás postavená!“ Ostatní se přidávají. Jindra Hojer: „Vyzdobíme si ji!“ Rychlonožka: „Já přinesu z domova lampu!“ – Stále však ještě nejsou čtenářským klubem Mladého hlasatele...

Původní příběh Rychlých šípů První překreslený příběh Rychlých šípů Druhý překreslený příběh Rychlých šípů

Chcete znát celou historii klubu Rychlé šípy? Přečtěte si knihu Mýtus zvaný Stínadla.

Vývoj kresleného příběhu a vznik klubu Rychlé šípy

Tato obrazová komparativní analýza, která dokumentuje překreslování několika prvních dobrodružství Rychlých šípů Jaroslava Foglara, slouží pro čistě badatelské a vzdělávací potřeby ve smyslu § 31 autorského zákona č. 121/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Autorem scénáře a textů je ve všech čtyřech, respektive 16 příbězích redaktor Jaroslav Foglar. Autorem většiny kreseb je JUDr. Jan Fischer (u některých příběhů uváděn jako Fišer).

První příběh Rychlých šípů Druhý příběh Rychlých šípů Čtvrtý příběh Rychlých šípů Pátý příběh Rychlých šípů

Další pozoruhodné a jinde nepublikované informace o pozadí vzniku klubu Rychlé šípy a o jejich výpravách do tajemných Stínadel najdete v knize Mýtus zvaný Stínadla.


›› Zpět na začátek stránky

›› Zpět na centrální komentář o překreslování prvních příběhů klubu Rychlé šípy