HomeMapa stránekRychlé šípy › Srovnání jednotlivých verzí prvního příběhu

Černí jezdci řádí / Mirek osvobozuje Jarku

›› Jednotlivá okénka příběhu pro listování: nadpis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Druhé okénko: Text obsahuje pouze kosmetické změny. Zásadní rozdíl však můžeme vidět v zobrazení. Původní kulisy i charaktery Černých jezdců jsou jak vystřiženy z brakové literatury. Překreslené obrázky již působí civilněji.

Vůdce Černých jezdců u Šmejkalovy ohrady: „...a odsuzujeme tedy Jarku Metelku za urážky Černých jezdců k dvaceti ranám tenisovým míčem, když neodprosí!“

Původní příběh Rychlých šípů První překreslený příběh Rychlých šípů Druhý překreslený příběh Rychlých šípů

Kdo byli Černí jezdci a jaká byla jejich historie? Za jakých okolností se stali čtenářským klubem Mladého hlasatele? Odpovědi najdete v knize Mýtus zvaný Stínadla.

Vývoj kresleného příběhu a vznik klubu Rychlé šípy

Tato obrazová komparativní analýza, která dokumentuje překreslování několika prvních dobrodružství Rychlých šípů Jaroslava Foglara, slouží pro čistě badatelské a vzdělávací potřeby ve smyslu § 31 autorského zákona č. 121/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Autorem scénáře a textů je ve všech čtyřech, respektive 16 příbězích redaktor Jaroslav Foglar. Autorem většiny kreseb je JUDr. Jan Fischer (u některých příběhů uváděn jako Fišer).

První příběh Rychlých šípů Druhý příběh Rychlých šípů Čtvrtý příběh Rychlých šípů Pátý příběh Rychlých šípů

Další pozoruhodné a jinde nepublikované informace o pozadí vzniku klubu Rychlé šípy a o jejich výpravách do tajemných Stínadel najdete v knize Mýtus zvaný Stínadla.


›› Zpět na začátek stránky

›› Zpět na centrální komentář o překreslování prvních příběhů klubu Rychlé šípy