HomeMapa stránekRychlé šípy › Srovnání jednotlivých verzí prvního příběhu

Černí jezdci řádí / Mirek osvobozuje Jarku

›› Jednotlivá okénka příběhu pro listování: nadpis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Deváté okénko: Mirek Dušín a Jarka Metelka se seznamují. Jarka Metelka: „Mám toho právě tak dost!“ – No, na to, že visel ve vzduchu a dostal několik ran tenisákem do obličeje, je to dosti flegmatické vyjádření. ~~~ Teprve v pozdějších verzích Mirek vysvětluje: „Žádný strážník nejde, musil jsem tě touto malou lstí vysvobodit.“ ~~~ Poválečná verze: „Byla to jen malá válečná lest, abych tě osvobodil. Jmenuji se Mirek Dušín!“ A Jarka dodává: „Já jsem Jarka Metelka – Děkuji ti za pomoc!“

Původní příběh Rychlých šípů První překreslený příběh Rychlých šípů Druhý překreslený příběh Rychlých šípů

V čem je nebezpečí Mirkovy „malé válečné lsti“? Odpověd najdete v knize Mýtus zvaný Stínadla.

Vývoj kresleného příběhu a vznik klubu Rychlé šípy

Tato obrazová komparativní analýza, která dokumentuje překreslování několika prvních dobrodružství Rychlých šípů Jaroslava Foglara, slouží pro čistě badatelské a vzdělávací potřeby ve smyslu § 31 autorského zákona č. 121/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Autorem scénáře a textů je ve všech čtyřech, respektive 16 příbězích redaktor Jaroslav Foglar. Autorem většiny kreseb je JUDr. Jan Fischer (u některých příběhů uváděn jako Fišer).

První příběh Rychlých šípů Druhý příběh Rychlých šípů Čtvrtý příběh Rychlých šípů Pátý příběh Rychlých šípů

Další pozoruhodné a jinde nepublikované informace o pozadí vzniku klubu Rychlé šípy a o jejich výpravách do tajemných Stínadel najdete v knize Mýtus zvaný Stínadla.


›› Zpět na začátek stránky

›› Zpět na centrální komentář o překreslování prvních příběhů klubu Rychlé šípy