HomeMapa stránekRychlé šípy › Srovnání jednotlivých verzí prvního příběhu

Černí jezdci se mstí / Přistupuje Jindra Hojer

›› Jednotlivá okénka příběhu pro listování: nadpis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Jedenácté okénko: Okamžik vzniku základní tříčlenné sestavy. Všimněte si, jak se postupem let měnilo názvosloví. Mirek s Jarkou vylézají z úkrytu. Mirek vysvětluje Jindrovi: „Chceš být s námi? Založíme vlastní tlupu!“ ~~~ „...Založíme vlastní kroužek!“ ~~~ „Chceš se k nám přidat? Založíme si svůj klub!“ V původní verzi Jindra ještě stačí špitnout: „Nikdy ti toho nezapomeneme!“ Pak už ale reaguje Jindra: „Ano, dostanu se tak Černým jezdcům na kobylku!“ (Vida!) Po válce už mírumilovněji: „Dobrá! Přihlašuji se k vám!“

Původní příběh Rychlých šípů První překreslený příběh Rychlých šípů Druhý překreslený příběh Rychlých šípů

Co vlastně chlapci zakládali? Tlupu, kroužek nebo klub? Odpověd najdete v knize Mýtus zvaný Stínadla.

Vývoj kresleného příběhu a vznik klubu Rychlé šípy

Tato obrazová komparativní analýza, která dokumentuje překreslování několika prvních dobrodružství Rychlých šípů Jaroslava Foglara, slouží pro čistě badatelské a vzdělávací potřeby ve smyslu § 31 autorského zákona č. 121/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Autorem scénáře a textů je ve všech čtyřech, respektive 16 příbězích redaktor Jaroslav Foglar. Autorem většiny kreseb je JUDr. Jan Fischer (u některých příběhů uváděn jako Fišer).

První příběh Rychlých šípů Druhý příběh Rychlých šípů Čtvrtý příběh Rychlých šípů Pátý příběh Rychlých šípů

Další pozoruhodné a jinde nepublikované informace o pozadí vzniku klubu Rychlé šípy a o jejich výpravách do tajemných Stínadel najdete v knize Mýtus zvaný Stínadla.


›› Zpět na začátek stránky

›› Zpět na centrální komentář o překreslování prvních příběhů klubu Rychlé šípy