HomeMapa stránek › Nová kniha Mýtus zvaný Stínadla

Mýtus zvaný Stínadla – Nyní ve druhém a rozšířeném vydání

Existoval skutečně chlapecký klub Rychlé šípy? Žijí někde? Kde jsou Stínadla? Co tajil Jaroslav Foglar? – To jsou otázky tradované už několik desetiletí. Dostali jste na ně ale někdy uspokojivou a ucelenou odpověď? Nyní ji možná máte na dosah ruky…

První vydání dnes již velice známé knihy Miloše Dvorského s názvem Mýtus zvaný Stínadla vyšlo v podvečer dne 17. prosince 2010. Toto první vydání bylo téměř okamžitě rozebráno včetně několika dotisků. Na základě velkého zájmu bylo proto v roce 2011 (sedmdesát let od vyjití poslední kapitoly prvního vydání Foglarova románu Záhada hlavolamu v roce 1941) k tisku připraveno druhé a rozšířené vydání Dvorského knihy! Kniha obsahuje řadu málo známých, nebo zcela neznámých informací. Inspirační zdroje Jaroslava Foglara, vliv jeho díla na pozdější generace, stopy jež končí v budoucnosti… Co například se v knize dočtete?

Žili někdy kluci z klubu Rychlé šípy?

Mnoho se spekulovalo o tom, kdo byli předobrazy Rychlých šípů. Něco je obecně známo. Něco bylo publikováno v běžně nedostupném tisku. Něco zůstává utajeno. Kniha Mýtus zvaný Stínadla shrnuje vše doposud známé a podstatné. Současně s tím přidává i další důležité informace.

obálka nové knihy o Stínadlech           Obsah knihy Mýtus zvaný Stínadla

Procitnutí
Život a četba – věčná inspirace
Čtenářské kluby a Rychlé šípy
Malý stínadelský bedekr
Kde jsou, nebo nejsou Stínadla?
Kluci ve městě
Vontové, Františkáni a Petráci
Vojtěch Vont, Ota Losna a další jména
Ježek v kleci
Létající kolo
Žlutý kvítek a Večer světel
Postvontská hnutí
Foglarovi napodobitelé
Kult a nenaplněné ideály
Quo vadis?

Publikace obsahuje velké množství obrazových a fotografických příloh. Další informace o rozsahu, ceně apod. očekávejte v nejbližších dnech.

Kdo byli Vontové? Kde jsou Stínadla?

Kniha Mýtus zvaný Stínadla rozebírá například možné původy slova Vont. Připomíná zajímavý význam anglického slova Wont, zmiňuje existenci záhadného chlapce jménem Štěpán Vonta. Jde však ještě dál.

Autor knihy uvažuje o tom, odkud pocházela Foglarova inspirace pro žlutý špendlík, žlutý květ, ježka v kleci i létající kolo Jana Tleskače. Jedním z největších lákadel knihy je však plastický popis války, kterou spolu po několik desetiletí vedli dvě klukovské party v jednom z českých měst. Žijící v chudinské čtvrti, opovrhováni svým okolím, pořádali nájezdy na své protivníky z civilizovanější čtvrti. Čekají vás možná mnohá překvapení...

V knize Mýtus zvaný Stínadla je navíc vše faktograficky doloženo. Citáty a zdokladované skutečnosti jsou jasně odděleny od osobních spekulací.

Jak lze knihu získat

Publikaci Mýtus zvaný Stínadla si můžete koupit buď za výhodnou cenu přes e-shop nakladatelství NZB, nebo za standardní cenu v běžné distribuční síti.

Pražské knižní nakladatelství NZB vstoupilo do povědomí širší veřejnosti například vydáním knihy „Vojáku Vladimíre...“. Tato unikátní publikace obsahuje texty spisovatele Karla Čapka, které do té doby nikdo neznal.

Autorem knihy Mýtus zvaný Stínadla je Miloš Dvorský. Jako mladý chlapec se v jedné z Foglarem inspirovaných tlup sám pohyboval. Později se stavebním památkám věnoval profesně.

Další aktuální novinky sledujte na webu Vontové.org, případně také na stránkách nakladatelství NZB. Další užitečné informace se objevují i na redakčním blogu ToSiPiš.cz.


›› Zpět na začátek stránky

›› Zpět na úvodní stranu Vontové.org s rozcestníkem